Вести

October 31, 2023

Кит префрла 30 милиони XRP токени: улогата на Ripple и позитивното расположение на пазарот

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Во неодамнешната трансакција, кит префрли неверојатни 30 милиони XRP токени во анонимен паричник. Овој значаен трансфер, пријавен од Whale Alert, популарна платформа за следење криптовалути, се случи на 31 октомври. Вреди да се напомене дека ова е втор значителен трансфер во краток временски период.

Кит префрла 30 милиони XRP токени: улогата на Ripple и позитивното расположение на пазарот

Китовите акумулираат XRP токени

Во текот на изминатите неколку недели, имаше забележлив тренд на пазарот XRP. Китовите, или големите инвеститори, активно акумулираа милиони XRP токени. Овој наплив на активност на китовите предизвика интриги и шпекулации меѓу крипто ентузијастите, што укажува на силно нахакан сентимент кон токенот за дознака на Рипл.

Вклучување на Ripple Labs

Изворите сугерираат дека еден од анонимните паричници вклучени во масивниот трансфер на XRP токени е поврзан со Ripple Labs. Оваа врска додава дополнителен интерес за трансакцијата и покренува прашања за улогата на Ripple на пазарот.

Позитивно пазарно расположение

Инвеститорите внимателно ги следеа овие неодамнешни трансакции, особено во услови на позитивно расположение на поширокиот пазар. Исчекувањето за одобрување на Bitcoin Spot ETF придонесе за севкупните придобивки на пазарот. Ова позитивно расположение на пазарот, исто така, доведе до зголемување на цената на XRP за 8,42%, достигнувајќи 0,6057 долари во моментот на пишување.

Проширување на XRP Healthcare

Покрај активноста на китовите, имаше охрабрувачки ажурирања од Бил Морган, истакнат застапник за XRP. Тој сподели вести за XRP Healthcare, пионерска фармацевтска и здравствена платформа која работи на XRP Леџер. XRP Healthcare презема значајни чекори за да го прошири своето присуство во динамичните здравствени сектори на Дубаи и на Блискиот Исток, по преседанот на Ripple Labs.

Заклучок

Неодамнешното масовно пренесување на XRP токени од кит, заедно со акумулацијата на токени од други китови, укажува на зголемен интерес и доверба во просторот на дигиталните средства. Позитивното пазарно расположение, поттикнато од очекувањето на одобрување на Bitcoin Spot ETF, придонесе за севкупните придобивки на пазарот. Дополнително, проширувањето на XRP Healthcare го истакнува потенцијалот на XRP Леџер во револуција во здравствената индустрија. Бидејќи цената на XRP продолжува да расте и инвеститорите ја враќаат својата доверба, ќе биде интересно да се види како овие случувања ја обликуваат иднината на токенот за дознаки на Ripple.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести