Вести

November 1, 2023

Китовите возат нагорен тренд на XRP среде оптимизмот во тужбата на Ripple

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

XRP го привлече вниманието на крипто ентузијастите бидејќи китовите продолжуваат да го движат XRP, што доведува до силни движења на нагорен тренд.

Китовите возат нагорен тренд на XRP среде оптимизмот во тужбата на Ripple

Значителен трансфер на XRP токени

На 1 ноември, значаен трансфер на над 412,89 милиони XRP токени во вредност од 248 милиони долари беше пријавен од платформата за услуга за следење крипто Whale Alert. Жетоните биле префрлени од непознат паричник во непознат нов паричник.

Неодамнешни анонимни XRP трансакции

Во изминатите 24 часа, многу китови преместија XRP токени во анонимни паричници. Некои од овие трансакции беа придружени со отклучување на escrow од паричници поврзани со Ripple. Една трансакција отклучи 400 милиони XRP токени во вредност од 239 милиони долари, додека друга отклучи 100 милиони XRP токени во вредност од речиси 59 милиони долари. Дополнително, Ripple, исто така, направи трансакција од 50 милиони XRP токени (вредни 29.870.608 долари) на анонимен паричник.

Тужбата на Рипл и чувствата на инвеститорите

Неодамнешните трансфери сугерираат дека XRP ќе продолжи да добива поддршка од тековниот оптимизам во врска со тужбата на Ripple Labs против SEC. Ова позитивно расположение ги турка инвеститорите да задржат нахакан пристап кон пазарот на Ripple XRP, предвидувајќи брз напредок.

Шпекулации и акумулација на китови

Сепак, постојат шпекулации во крипто заедницата за потенцијална врска помеѓу еден од анонимните паричници и Ripple Labs. Овие последователни трансакции го истакнуваат трендот каде китовите редовно акумулираат милиони XRP токени.

Тековни XRP цена и податоци за пазарот

Од сега, XRP се тргува со 0,59968864 долари со 24-часовен обем на тргување од 1,738,778,807 долари. Цената бележи намалување од -1,01% во претходните 24 часа. Пазарот во живо на XRP е 32,119,628,590 долари.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести