Вести

November 9, 2023

Китовите акумулираат телор (TRB) и Графикот (GRT) како наплив на токени базирани на Ethereum

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Највисоката фирма за криптоаналитика, Santiment, објави дека богатите инвеститори, познати како китови, акумулираат значителна количина на популарен токен базиран на Ethereum. Во текот на изминатите три месеци, овие богати купувачи собираа токени од децентрализираниот Oracle протокол Tellor (TRB), што резултираше со пораст на неговата вредност.

Китовите акумулираат телор (TRB) и Графикот (GRT) како наплив на токени базирани на Ethereum

Зголемување на сопственоста на китови

Според Santiment, трговците кои поседуваат од 1.000 до 100.000 TRB токени сега поседуваат 46% од вкупната понуда. Оваа бројка се зголеми од само 31% пред седум недели, што укажува на значително зголемување на сопственоста на китови.

Импресивен раст на вредноста

Вредноста на Tellor (TRB) доживеа забележителен пораст, од под 15 долари во септември до сегашната цена од 134 долари. Овој пораст на вредноста го привлече вниманието на богатите купувачи, кои сакаат да профитираат од потенцијалот за раст на токенот.

Изведба на Телор

Tellor се покажа како силен конкурент на крипто-пазарот, со неговата цена достигнува 131 долар и се приближува до највисокото ниво на сите времиња во мај 2021 година. Во текот на изминатите три месеци, токенот забележа неверојатен раст од 1.025% и во моментов ја држи 112-та позиција во рангирањето на пазарната капа. Имено, клучните паричници со 1.000-100.000 TRB токени имаат акумулирано 15% од вкупната понуда за само седум недели.

Активност на китот на графиконот

Santiment, исто така, го истакнува протоколот за индексирање The Graph (GRT), кој е сведок на пораст на активноста на китовите од февруари. Со 149 трансакции во вредност од над 100.000 долари секоја и додавање на уште 620 паричници заклучно со 6-ти ноември, The Graph привлече значително внимание кај богатите инвеститори.

Валидација на нахакан тренд

Просечната старосна линија на доларот што се движи надолу за Графикот (GRT) се смета за позитивен знак за продолжување на нахакан тренд. Santiment сугерира дека оваа валидација е клучна во одредувањето дали цената на токенот ќе продолжи да расте.

Во тренд на крипто средства

Santiment ги открива тековните трендовски клучни зборови на крипто-пазарот, укажувајќи на средствата за кои трговците моментално се заинтересирани. Тие ги вклучуваат Chain X Game's Revolution Land (REVO) со седиште на Блискиот Исток и Ordi (ORDI), првиот BRC-20 токен на Bitcoin блокчејн со кој сега може да се тргува на најголемата крипто берза во светот.

Заклучок

Акумулацијата на токени Tellor (TRB) од страна на богатите инвеститори и импресивниот раст на неговата вредност го истакнуваат зголемениот интерес за токените базирани на Ethereum. Дополнително, Графикот (GRT) привлече значителна активност на китовите, што укажува на позитивно расположение на пазарот. Трговците, исто така, покажуваат интерес за трендови на средства како што се Revolution Land (REVO) и Ordi (ORDI). Како што крипто пазарот продолжува да се развива, од суштинско значење е инвеститорите да останат информирани и да спроведат темелно истражување пред да донесат какви било инвестициски одлуки.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести