Вести

October 31, 2023

Капитализирање на растот на секторот на процесорот на CoinDesk: Истражување на токените на Chainlink (LINK) и Fetch.AI (FET)

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

CoinDesk Computing Sector (CPU) се појави како џеб со највисоки перформанси на дигитални средства, со значително зголемување од над 17%. Овој сектор се фокусира на протоколи кои имаат за цел да ја развијат и поддржат инфраструктурата на Web3 и дистрибуираните компјутери.

Капитализирање на растот на секторот на процесорот на CoinDesk: Истражување на токените на Chainlink (LINK) и Fetch.AI (FET)

Импресивните добивки во индексот на процесорот првенствено беа поттикнати од перформансите на токените Chainlink (LINK) и Fetch.AI (FET). Овие токени доживеаја значителен раст, придонесувајќи за севкупниот успех на секторот на процесорот.

Инвеститорите и ентузијастите во просторот на дигитални средства треба да ги забележат силните перформанси на CoinDesk Computing Sector (CPU). Со својот фокус на Web3 и дистрибуирана компјутерска инфраструктура, овој сектор претставува ветувачки можности за раст и иновации. Размислете за истражување на потенцијалот на токените како Chainlink (LINK) и Fetch.AI (FET) во рамките на индексот на процесорот за да го искористите овој нагорен тренд.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести