Вести

November 9, 2023

Камилица Шумба: Регулаторна репортерка во ОК со Business Insider и Bloomberg News Experience

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Camomile Shumba е регулаторен известувач со седиште во ОК. Таа претходно работела како практикант за Business Insider и Bloomberg News. Camomile моментално не поседува никакви дигитални валути или проекти.

Камилица Шумба: Регулаторна репортерка во ОК со Business Insider и Bloomberg News Experience
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести