Вести

November 7, 2023

Индикатор на биткоин сигнализира насилни движења: побарувачката на пазарот ја надминува понудата

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Ко-основачите на врвната фирма за аналитика на крипто податоци, Glassnode, идентификуваа сигурен показател за Bitcoin (BTC) кој сугерира нахакан потези за БТК. Тие ја споделуваат оваа информација со своите следбеници на платформата за социјалните медиуми X, под рачката Negentropic.

Индикатор на биткоин сигнализира насилни движења: побарувачката на пазарот ја надминува понудата

Побарувачката на пазарот ја надминува понудата

Хапел и Алеман нагласуваат дека побарувачката на пазарот на БТК ја надминува понудата. Ова е јасен знак за силен позитивен моментум на пазарот на Биткоин.

Создадени нови адреси

Мрежата Биткоин неодамна беше сведок на создавање на 700.000 нови адреси за само еден ден. Според аналитичарите, ова е еден од главните показатели за идните движења на цените.

Зголемени понуди

Во нивниот блог пост, ко-основачите дополнително ја анализираат ситуацијата и сугерираат дека купувачите ќе треба да ги зголемат своите понуди поради брзото темпо на БТК. Ова потенцијално може да ја зголеми цената на БТК.

Altcoins се враќаат

Гледајќи подалеку од БТК, Хапел и Алеман посочуваат дека децентрализираните финансии (DeFi) и токените на слој 1 се враќаат. Алткоините, како што се Solana, XRP и Cardano, покажуваат импресивен раст и интерес на инвеститорите.

Заклучок

Како што БТК се стабилизира, центарот на вниманието се свртува кон алткоини за потенцијално повисоки приноси. Овонеделната ротација е јасна: додека BTC и ETH платото, токените DeFi и Layer 1 се враќаат со енергија.

БТК моментално се проценува на 34.675 долари.

Не пропуштајте ритам - претплатете се за да добивате предупредувања по е-пошта директно доставени до вашето сандаче.

Следете не на Твитер, Фејсбук и Телеграма.

Проверете ги најновите наслови на вести.

Одрекување: Мислењата изразени во The Daily Hodl не се инвестициски совети. Инвеститорите треба да ја направат својата должна анализа пред да направат какви било високоризични инвестиции во биткоин, криптовалути или дигитални средства. Ве молиме имајте предвид дека вашите трансфери и тргувања се на ваш сопствен ризик, а сите загуби што може да ги направите се ваша одговорност. The Daily Hodl не препорачува купување или продавање на какви било криптовалути или дигитални средства, ниту пак The Daily Hodl е инвестициски советник. Ве молиме имајте предвид дека Дејли Ходл учествува во партнерскиот маркетинг.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести