Вести

November 2, 2023

Изглед на крипто-пазарот: консолидација на Fetch.AI, потенцијал на Солана, ново високо ниво на Биткоин и пробивање на Ethereum

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Добро познат крипто стратег, Пентоши, обезбеди ажурирање за изгледите за Fetch.AI (FET), алткоин за вештачка интелигенција (AI). Пентоши забележува дека ФЕТ доживеа значителен пораст од 307% од година до денес, но сега најверојатно влегува во фаза на консолидација.

Изглед на крипто-пазарот: консолидација на Fetch.AI, потенцијал на Солана, ново високо ниво на Биткоин и пробивање на Ethereum

Фаза на консолидација за Fetch.AI

Пентоши сугерира дека FET ќе претрпи период на консолидација и намалување пред да се случат какви било понатамошни значајни движења. Ова се очекува поради силното нагорно движење на алткоинот, што природно води кон преземање профит и промени во сопственоста.

Движење на цените на Fetch.AI

FET ја започна годината со 0,0922 долари и моментално се тргува со 0,375 долари, откако се врати од највисокото ниво од 0,3909 долари.

Потенцијалот на Солана

Пентоши, исто така, дава увид за Солана (SOL), наведувајќи дека најверојатно ќе ги надмине највисоките нивоа пред да се врати на нивото од 32 долари. Ова поправка ќе постави уште еден нагорен потег за алткоинот.

Тековната цена на Солана

Во моментот на пишување, Солана се тргува по 43,14 долари, што одразува зголемување од 15% во изминатите 24 часа.

Outlook на Bitcoin

Пентоши ја ажурира својата перспектива за Биткоин (БТК), предвидувајќи ново високо ниво од 37.000 долари оваа година пред да падне на ново ниво на поддршка од 33.000 долари. Дополнително, тој верува дека Биткоинот ќе надмине 40.000 долари на почетокот на 2024 година.

Тековната цена на биткоинот

Биткоинот моментално се тргува по 35.304 долари.

Потенцијал за пробивање на Ethereum

Пентоши сугерира дека Ethereum (ETH) ја поставува сцената за значаен нагорен потег откако го премина клучното ниво на 1.821 $. Тој очекува моментумот да се зголеми за алткоинот.

Тековната цена на Ethereum

Во моментот на пишување, Ethereum се тргува по 1.845 долари.

Заклучок

Накратко, перспективата на Пентоши на крипто-пазарот ја нагласува фазата на консолидација на Fetch.AI, потенцијалот Солана да ги надмине највисоките нивоа, проектираните движења на цените на Биткоин и потенцијалот за пробивање на Ethereum. Инвеститорите треба да ги земат предвид овие сознанија кога донесуваат инвестициски одлуки на пазарот на крипто.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести