Вести

November 6, 2023

Извонредното закрепнување на ААВЕ: Се движите кон 100 долари?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Токенот AAVE влезе во фаза на енергично закрепнување, доживувајќи извонредно искачување од 56,36% за само три недели. Моментално се тргува со 96,8 долари, токенот се ослободи од шемата на графиконот од 16 месеци, што сигнализира потенцијален пресврт на трендот.

Извонредното закрепнување на ААВЕ: Се движите кон 100 долари?

Дали ААВЕ се движи кон марката од 100 долари?

Напорите за пробивање на бариерата од 100 долари беа дочекани со притисок од продажбата, што го одразува двоумењето на пазарот. Сепак, неодамнешниот куповен притисок на пазарот на алткоини предизвика скок на цената на AAVE за 8% и повторно предизвикување на нивото на отпор од 98 до 100 долари. Избивањето над оваа бариера би го интензивирало куповниот импулс и би ги проширил нагорните трендови.

Клучни нивоа за гледање

Додека цената на ААВЕ е оптимистичка, значителниот отпор од 100 долари може да доведе до скромно намалување. Претходните повлекувања за време на двомесечниот митинг не ги надминаа нивоата од 38,2% или 50% поврати на Фибоначи. Ако се случи повлекување, купувачите можат да најдат робусни зони за поддршка на 83,1 и 77,2 долари.

Тековното рели, под влијание на неодамна завршената шема на опаѓачки триаголник, се очекува да ја достигне границата од 124 долари, што укажува на потенцијален раст од 28,5%.

Готова рака: монетата AAVE покажа силно закрепнување и има потенцијал да го пробие нивото на отпор од 100 долари. Купувачите треба да внимаваат на пробивање над ова ниво, што би можело да доведе до дополнителни нагорни трендови. Во случај на поправка, зоните за силна поддршка може да се најдат на 83,1 и 77,2 долари.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести