Вести

October 31, 2023

Иднината на Altcoins на крипто-пазарот: предупредување и можност

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Широко следен крипто аналитичар издаде предупредување за иднината на алткоините на крипто-пазарот. Аналитичарот, познат како Credible Crypto, верува дека ако Bitcoin (BTC) продолжи со својот нагорен импулс, алткоините може да испаднат. Иако не спомнува никакви конкретни дигитални средства, Credible Crypto ги предупредува инвеститорите да не се фатат во пумпи за алткоин што се појавуваат кога БТК оди настрана помеѓу големите зголемувања на цените.

Иднината на Altcoins на крипто-пазарот: предупредување и можност

Неодамнешниот скок на цената на биткоинот

Биткоинот, највисокото крипто средство по пазарна капа, доживеа значителен скок на цените во последните две недели. Неговата цена се зголеми за 25%, од 27.196 долари на 15 октомври до сегашната цена од 34.042 долари. Овој пораст на цената доведе до собир на алткоини, како што беше истакнато од друг крипто аналитичар, Rekt Capital.

Altcoins во пораст

Rekt Capital посочува два алткоини кои земаат замав на пазарот. Bitcoin Cash (BCH) порасна за 25% и е подготвен да го тестира нивото на поддршка од 100 долари. Во меѓувреме, Chainlink (LINK), децентрализиран провајдер на Oracle, исто така доживува раст. Сепак, се приближува до област на историски отпор.

Заклучок

Додека алткоините моментално имаат корист од зголемувањето на цената на Биткоин, постои предупредување дека тие можеби нема да го одржат својот моментум ако БТК продолжи да се искачува. Инвеститорите треба да бидат претпазливи и да спроведат сопствено истражување пред да направат какви било ризични инвестиции во алткоини или дигитални средства. Важно е да се напомене дека мислењата изразени во овој напис не се инвестициски совети, а какви било загуби се одговорност на индивидуалниот инвеститор.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести