Вести

November 15, 2023

Иднината на планирањето на пензионирањето: крипто-производи и собирање даночни загуби

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Замислете да се сретнете со вашиот финансиски советник за да планирате пензионирање и да видите крипто-производи понудени заедно со други безбедни и регулирани финансиски производи. Одлучувате да распределите на крипто-производи - не само како инвестициско средство, туку и како алатка за извршување на бербата на даночни загуби. Она што некогаш беше свет грал во усвојувањето на крипто, брзо станува реалност.

Иднината на планирањето на пензионирањето: крипто-производи и собирање даночни загуби
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести