Вести

October 31, 2023

Значителен раст на токенизираниот пазар на трезори: 100 милиони долари до 698 милиони долари

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Според RWA.xyz, токенизираниот пазар на трезори доживеа значителен раст, достигнувајќи 698 милиони долари од 100 милиони долари на почетокот на годината. Оваа експанзија може да се припише на влезот на нови играчи на пазарот и растот на постоечките платформи. Чарли Ти, ко-основачот на RWA.xyz, го истакна овој развој во билтенот на Нашата мрежа.

Значителен раст на токенизираниот пазар на трезори: 100 милиони долари до 698 милиони долари
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести