Вести

November 7, 2023

Зголемен интерес за фјучерс договори на SHIB и DOGE

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Според Velo Data, вредноста на доларот заклучена во бројот на активни вечни фјучерси и стандардни фјучерси поврзани со SHIB е зголемена за 23% до 61,74 милиони долари од 1 ноември. Ова претставува највисок процентен раст меѓу најдобрите криптовалути.

Зголемен интерес за фјучерс договори на SHIB и DOGE

Отворен интерес во SHIB

Отворениот интерес за SHIB забележа значително зголемување, достигнувајќи 61,74 милиони долари. Ова укажува на зголемен интерес и инвестиции во SHIB, бидејќи повеќе трговци учествуваат во вечни фјучерси и стандардни фјучерс договори.

Отворен интерес во DOGE

Покрај SHIB, отворениот интерес за DOGE исто така доживеа раст. Тој е зголемен за 14,6% на 328 милиони долари. Ова сугерира дека DOGE продолжува да привлекува внимание и инвестиции од трговците.

Заклучок

Зголемувањето на отворениот интерес и за SHIB и за DOGE ја нагласува растечката популарност и потенцијал на овие криптовалути. Инвеститорите и трговците покажуваат силен интерес за учество во фјучерс договори поврзани со овие средства. Бидејќи отворениот интерес продолжува да расте, важно е поединците да останат информирани и да донесуваат информирани одлуки кога станува збор за инвестирање во овие криптовалути.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести