Вести

October 31, 2023

Заокружете ја укинувате поддршката за старите потрошувачки сметки

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Circle, компанија за финансиска технологија, објави дека постепено ќе ја укине поддршката за наследените потрошувачки сметки. Оваа одлука беше соопштена до индивидуалните потрошувачи преку е-пошта. Важно е да се напомене дека оваа промена не влијае на деловните или институционалните сметки на Circle Mint.

Заокружете ја укинувате поддршката за старите потрошувачки сметки

Постепеното укинување на поддршката за наследените потрошувачки сметки значи дека овие сметки веќе нема да бидат активни или достапни. Circle не даде конкретни детали за причините зад оваа одлука, но веројатно е дел од нивниот стратешки план да се фокусираат на други области од нивниот бизнис.

Ако сте потрошувач на Circle со наследена сметка, се препорачува да преземете соодветни мерки за да преминете на алтернативна платформа или услуга. Ова ќе обезбеди дека можете да продолжите ефикасно да управувате со вашите финансиски трансакции.

Како заклучок, одлуката на Circle да ја укине поддршката за наследените потрошувачки сметки ја нагласува посветеноста на компанијата да се развива и да се прилагодува на променливите потреби на своите клиенти. Тоа е потсетник за потрошувачите да останат информирани и проактивни во управувањето со нивните финансиски сметки.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести