Вести

November 21, 2023

Жетоните го надминуваат биткоинот и покрај тужбата на ДИК: податоците од пазарот откриваат изненадувачки трендови

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

И покрај тоа што беа именувани во тужбата за Кракен и се соочуваат со извршни дејствија од ДИК, многу токени всушност забележаа двоцифрена добивка од година до датум. Ова ја оспорува претпоставката дека таргетирањето на ДИК ќе доведе до депресивни цени. Изгледа дека трговците ја ценат техничката способност над регулаторната усогласеност или признаваат дека ДИК не е единствената регулаторна власт.

Жетоните го надминуваат биткоинот и покрај тужбата на ДИК: податоците од пазарот откриваат изненадувачки трендови

Токени кои го надминуваат биткоинот

Според податоците на синџирот, токените споменати во тужбата го надминале биткоинот како дел од поширокиот митинг на пазарот. Во просек, овие токени забележале зголемување на вредноста за 41%. СОЛ токенот на Солана, особено, доживеа импресивна добивка од 463% од година до денес.

Одговор на обвинувањата

Кога ДИК прво го обвини SOL токенот на Солана дека е нерегистрирано обезбедување, Фондацијата Солана брзо ги отфрли обвинувањата. Заедницата на програмери, како што е соопштено од CoinDesk, изгледаше во голема мера рамнодушна кон наводите.

Земе

Податоците на пазарот сугерираат дека трговците им даваат приоритет на техничката способност и потенцијалните придобивки пред регулаторните грижи. Ова ја нагласува важноста од разбирање на пошироката пазарна динамика и разгледување на повеќе регулаторни органи при оценувањето на токените инвестиции.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести