Вести

November 2, 2023

Движења на китови на пазарот на криптовалути: префрлени токени MATIC и SOL

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Според податоците на пазарот откриени од Whale Alert, забележани се значителни движења на китовите на пазарот на криптовалути.

Движења на китови на пазарот на криптовалути: префрлени токени MATIC и SOL

MATIC токени трансфери

Непознат паричник, 0xCD531Ae9EFCCE479654c4926dec5F6209531Ca7b, префрли вкупно 47 милиони MATIC токени на Coinbase. Трансферите беа направени во две трансакции, со 20 милиони MATIC токени испратени на адресата 0x8298c308Aec5F085b41EEE5849261ADd6A64B745 и дополнителни 27 милиони MATIC токени испратени на друга адреса поврзана со Coinbase. Овие трансфери се совпаѓаат со неодамнешниот пораст на цената на токенот MATIC, кој забележа пораст на вредноста од 6,75% и пораст на обемот на тргување од 55,98%.

SOL токен трансфер

Во посебно движење на китови, непознат паричник, 3ADzk5YDP9sgorvPSs9YPxigJiSqhgddpwHwwPwmEFib, префрли значителна сума од 532.694 SOL токени на Binance. Овој трансфер се усогласува со неодамнешното зголемување на цената на Солана, со пораст од 10,82% во изминатите 24 часа и зголемување од 138,42% во обемот на тргување.

Овие трансфери на китови го истакнуваат зголемениот интерес и активност на пазарот на криптовалути. Инвеститорите и трговците внимателно ги следат изгледите на овие токени, бидејќи тие продолжуваат да прават значајни потези.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести