Вести

October 31, 2023

Ветувачки можности во Солана, Чејнлинк и Арбитрум за потенцијални добивки

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Солана (СОЛ)

 • Солана доживува силен нагорен тренд и може да достигне близу 40 долари.
 • Ако има подлабока корекција на пазарот, можеби е добра можност да се купи SOL од 26 до 28 долари.
 • Во моментот на пишување, SOL се тргува за 31,70 долари.

Врска со синџири (ЛИНК)

 • Chainlink излета од повеќемесечен опсег и покажува сила.
 • Се очекува да се зголеми кон $12,50-$13,00.
 • Ако има подлабока корекција, се препорачува купување од 9,60 до 10,00 долари пред да продолжите.
 • Во моментот на пишување, ЛИНК се тргува за 10,89 долари.

Арбитрум (ARB)

 • ARB, решение за скалирање слој-2, се очекува да има повеќе собири.
 • Се очекува плитко повлекување.
 • Записите околу $0,85-$0,88 се претпочитаат пред да продолжат на $1,11.
 • Избивањето нагоре е веројатно по обновениот тест на отпорот на 0,98 долари.
 • Во моментот на пишување, ARB се тргува за 0,913 долари.

Како заклучок, Solana, Chainlink и Arbitrum покажуваат позитивни знаци на пазарот. Инвеститорите може да размислат за купување SOL од 26-28 $, LINK за ​​9,60-10,00 $ и ARB од 0,85-0,88 $ за потенцијални добивки. Сепак, важно е да се спроведе темелно истражување и да се внимава кога се инвестира во алткоини.

Ветувачки можности во Солана, Чејнлинк и Арбитрум за потенцијални добивки
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести