Вести

October 31, 2023

Будењето на долготрајниот паричник Dogecoin го предизвикува интересот на крипто заедницата

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Паричникот Dogecoin (DOGE) кој долго време беше во мирување, одеднаш се разбуди од сон, преместувајќи го мемекоинот вреден стотици илјади долари по речиси една деценија неактивност.

Будењето на долготрајниот паричник Dogecoin го предизвикува интересот на крипто заедницата

Предупредување за китови

Платформата за набљудување китови Whale Alert првично го забележала трансферот. Според Whale Alert, античкиот ентитет префрлил 5.392.984 DOGE во вредност од 372.461 $ во моментот на трансферот, откако бил неактивен 9,8 години.

Неодамнешни трансакции

Блокчејн-тракерот BitInfoCharts покажува дека сопственикот направил три одделни трансакции на 28 октомври, што ја исцедило адресата. Предметниот паричник го доби својот прв куп Dogecoin во декември 2013 година, кога DOGE се тргуваше по 0,00054 долари. BitInfoCharts, исто така, открива дека долгорочниот сопственик на DOGE отпечатил 366.493 долари во добивка откако го поседувал врвниот мем токен речиси една деценија.

Сегашен статус

Следејќи ја трасата на трансакцијата, паричникот што го доби оџакот Dogecoin сè уште ги држи токените во целост. Dogecoin моментално се тргува за 0,0696 долари, доживувајќи пораст од 1,55% во последните 24 часа.

Заклучок

Будењето на паричникот Dogecoin одамна неактивен го привлече вниманието на крипто заедницата. Овој настан го истакнува потенцијалот за значителни движења на пазарот на криптовалути, дури и по години неактивност. Инвеститорите и ентузијастите треба да останат информирани и да бидат подготвени за неочекуван развој во светот на дигиталните средства што постојано се развива.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести