Вести

October 31, 2023

Биткоинот се предвидува да се зголеми до 35.000 долари во 2023 година: аналитичар

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Трговец кој точно го предвиде претходниот крипто-митинг претходно оваа година, верува дека Биткоинот (BTC) треба да го повтори својот неодамнешен пораст од 28.000 долари на ново високо ниво од 35.000 долари во 2023 година.

Биткоинот се предвидува да се зголеми до 35.000 долари во 2023 година: аналитичар

Клучните точки

  • Псевдонимниот аналитичар ДонАлт, со над 500.000 следбеници на платформата за социјални медиуми X, сугерира дека следното големо ниво на отпор на Биткоин е на 60.000 долари.
  • DonAlt го нагласува значењето на затворањето на Биткоин над 32.000 долари минатата недела, што сигнализира враќање на највисокиот опсег на сите времиња.
  • Гледајќи ја дневната табела, DonAlt гледа сличности во тековното ценовно однесување на Биткоин со претходниот митинг од 28.000 долари.
  • Иако е оптимист за изгледите на Биткоин, DonAlt предупредува дека криптовалутата е во ранлива позиција и ги советува учесниците на пазарот внимателно да ги следат нејзините движења.

Заклучок

Биткоинот моментално се тргува по 34.572 долари, а според DonAlt, има потенцијал за значително движење нагоре или надолу. На инвеститорите им се советува да обрнат големо внимание на перформансите на Биткоин бидејќи секоја корекција во овој момент може да биде сериозна.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести