Вести

November 1, 2023

Биткоинот на работ на уште едно значајно нагорно движење

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Трговец кој точно го предвиде дното на мечкиниот пазар на Биткоин во 2018 година, верува дека криптовалутата е на работ на уште едно значајно нагорно движење. Трговецот, познат како Bluntz, има голем број следбеници на платформата за социјални медиуми X и идентификуваше нахакан шаблон во тековната фаза на консолидација на Bitcoin.

Биткоинот на работ на уште едно значајно нагорно движење

Консолидација и пробивање

Блунц објаснува дека страничната структура на Биткоин е сè уште недопрена и го нагласува неодамнешниот пробив на клучните нивоа на отпор на 32.000 и 34.000 долари. Овој пробив од нахакан шаблон за продолжување сугерира дека Биткоин може да се зголеми до околу 37.000 долари.

Стеснување на опсегот на тргување

Блунц, исто така, забележува дека опсегот на тргување на Биткоин почнува да се стеснува, што укажува на неизбежен голем потег. Трговецот предвидува нагорен пробив и ја нагласува важноста од внимателно следење на насоката на овој потег.

Историска споредба

Земајќи поширока перспектива, Блунц ја споредува моменталната ситуација на Биткоин со претходните бикови циклуси. Трговецот споделува графикон што илустрира како Биткоин излета од зоната на акумулација и се искачи на дури 60.000 долари. Бланц верува дека тековниот пробив има потенцијал да биде исто толку значаен како и избивањата во октомври 2020 и април 2019 година.

Заклучок

Како заклучок, анализата на Блунц сугерира дека Биткоинот е на работ на уште едно значајно движење нагоре. Трговецот советува претпазливост за оние кои се краткорочни мечешки и препорачува држење дел од Биткоин како долгорочна инвестиција. Од сега, Биткоин се тргува по 34.552 долари, а инвеститорите треба внимателно да го следат пазарот за какво било пробивање или голем потег.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести