Вести

November 23, 2023

Биткоинот е подготвен за нагорно движење, аналитичарите предвидуваат пораст од 40.000 долари

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Според познат аналитичар, Биткоинот е подготвен за значително нагорно движење. Аналитичарот, познат како Credible Crypto, има голем број следбеници на социјалните мрежи и верува дека Bitcoin моментално е во зона на повторно акумулација помеѓу 38.000 и 34.800 долари. Овој опсег се нарекува „зона на побарувачка“ и ако Биткоин го држи ова ниво, Credible Crypto предвидува дека криптовалутата би можела да се искачи на 40.000 долари. Друг аналитичар, Калео, исто така го дели ова нахакан сентимент и верува дека Биткоинот ќе се зголеми до 40.000 долари. Во моментот на пишување, Биткоин се тргува по 36.113 долари.

Биткоинот е подготвен за нагорно движење, аналитичарите предвидуваат пораст од 40.000 долари

Како заклучок, и Credible Crypto и Kaleo се оптимисти за идното движење на цените на Bitcoin. Инвеститорите треба да внимаваат на зоната на побарувачка и да размислат за купување при какви било падови. Сепак, важно е да се спроведе темелно истражување и да се внимава кога се инвестира во Биткоин или која било друга криптовалута.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести