Вести

October 31, 2023

Биткоинот влегува на пазарот на бикови: предвидува собир до 50.000 долари

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Широко следен крипто аналитичар верува дека Биткоинот (BTC) официјално влезе на територијата на пазарот на бикови и сега е подготвен за митинг кон 50.000 долари.

Биткоинот влегува на пазарот на бикови: предвидува собир до 50.000 долари

Предвидувања на пазарот на бикови

Трговецот Михаел ван де Попе им кажува на своите 669.700 следбеници на платформата за социјални медиуми X дека „биковниот пазар на биткоин е тука“. Ван де Попе предвидува дека Биткоинот ќе се зголеми до 50.000 долари во наредните месеци пред да биде сведок на повлекување и скок на новото највисоко ниво на сите времиња (ATH).

Отпор и консолидација

Гледајќи ја табелата на трговецот, се чини дека тој предвидува дека Биткоин ќе види 50.000 долари во јануари 2024 година, неколку месеци пред настанот на преполовување на БТК. Преполовувањето, кое историски се совпадна со трките со бикови на Биткоин, ги намалува наградите на рударите на БТК за половина и е предвидено за април 2024 година. Засега, Ван де Поп смета дека Биткоинот е во средина на период на консолидација и сè уште е падот под 33.000 долари на масата.

Техничка анализа

Ван де Поп наведува дека Биткоинот технички конструира опсег и може да доживее мала корекција до 33.300 долари пред брзо да се купи. Ако се достигнат долните граници, сентиментот може да се намали на околу 32.800 долари, но тоа ќе сигнализира голема долга можност.

Заклучок

Како заклучок, Биткоинот влезе во територијата на пазарот на бикови и се очекува да се зголеми кон 50.000 долари во наредните месеци. Сепак, сè уште се можни период на консолидација и пад под 33.000 долари. Инвеститорите треба да останат информирани и да бидат претпазливи кога прават високоризични инвестиции во Биткоин или други криптовалути.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести