Вести

November 8, 2023

Анкета за проверка на температурата: Поддршка за финансирање на коалицијата во Arbitrum DAO

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Анкетата за проверка на температурата за предлогот започна на 3 ноември, а ќе заврши на 10 ноември. Целта на оваа анкета е да се соберат повратни информации и да се одреди дали предлогот треба да се однесе на официјално гласање на Арбитрум ДАО.

Анкета за проверка на температурата: Поддршка за финансирање на коалицијата во Arbitrum DAO

Сегашен статус

Во моментов, предлогот е на пат да го помине прагот на просто мнозинство, иако со тесна разлика. Од досега добиените гласови, 52 отсто се за финансирање на коалицијата, а 46 отсто се против.

Заклучок

Додека некои големи гласачи на DAO допрва треба да го кажат своето мислење, првичните резултати укажуваат на мало мнозинство во корист на предлогот. Ова сугерира дека има поддршка за финансирањето на коалицијата, но сè уште е потребен дополнителен придонес. Анкетата за проверка на температурата ќе помогне да се информира процесот на донесување одлуки и да ги води следните чекори. Останете во тек за официјалното гласање на Arbitrum DAO и направете го вашиот глас да се слушне!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести