Вести

February 13, 2024

Ажурирање на пазарот: BNB и ADA покажуваат позитивни движења на цените

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Во најновото ажурирање на пазарот, забележано е дека биковите сè уште ја контролираат пазарот, како што објави CoinMarketCap. Оваа статија дава преглед на најдобрите монети и нивните неодамнешни перформанси.

Ажурирање на пазарот: BNB и ADA покажуваат позитивни движења на цените

Бинанс монета (BNB)

Binance Coin (BNB) доживеа зголемување на стапката од 2,70% во последните 24 часа. И покрај овој пораст, се очекува дека BNB може да бара повеќе време за да собере импулс за понатамошно движење. Како резултат на тоа, се очекува консолидација во опсег од $320-$330 до крајот на неделата. Во моментов, BNB се тргува по 326 долари.

Кардано (АДА)

Cardano (ADA) покажа поголеми добивки во споредба со BNB, со пораст од 3,31%. На трговците им се препорачува да го следат дневниот графикон и да обрнат внимание на затворањето на свеќата во однос на неодамна формираното ниво на отпор од 0,5654 долари. Ако шипката се затвори близу или над ова ниво без долг фитил, веројатно е дека растот ќе продолжи кон зоната од 0,58 долари. АДА во моментов се тргува по 0,5523 долари.

Заклучок

Како заклучок, ажурирањето на пазарот ја нагласува континуираната доминација на биковите на пазарот. И БНБ и АДА доживеаја позитивни движења на цените, при што се очекува БНБ да се консолидира на краток рок и АДА да покаже потенцијал за понатамошен раст. На трговците им се препорачува да останат информирани и да донесуваат одлуки за инвестирање врз основа на темелно истражување и консултации со финансиски експерти.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести